Geplaatst op:

Schip vaart portaalkraan om

Op de terminal van Jebel Ali in Dubai heeft een opzienbarend scheepsongeval plaatsgevonden. Eén van de kranen van nog maar zes maanden oud, viel om toen een CMA CGM schip er tegenaan voer.

De 'CMA CGM Centaurus' van meer dan 11.000 teu kwam op de kaaimuur van de terminal afvaren toen de boeg van het schip de kraan raakte. De kraan stortte direct in en viel neer naast een dienstgebouw. De kraan ernaast raakte uit positie, maar bleef staan.

Wonder boven wonder zijn er geen doden gevallen. Wel raakten tien mensen gewond.

Het schip voer onder de Britse vlag in een dienst van de Ocean Alliance tussen het Verre en Midden-Oosten. Het schip heeft vier dagen stilgelegen en daarna de koers verder gezet naar Hamad Port.

De Marine Accident Investigation Branch (MAIB) onderzoekt hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.

Bekijk hier de videobeelden van het incident.

Laatste nieuws

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

Wij gebruiken cookies. Learn more