Geplaatst op:

Spoor Canada geblokkeerd

Het spoorverkeer in Canada wordt al weken geblokkeerd. Inheemse volken protesteren tegen de bouw van een oliepijpleiding die dwars door het gebied van de Wet'suwet'en-stam loopt.

De Wet'suwet'en zijn het niet eens met de aanleg van een bijna 700 kilometer lange gaspijplijn door hun traditionele land in het westen van Canada. Uit protest blokkeren ze belangrijke stukken spoor met pallets, tenten en vlaggen. Er zijn inmiddels al honderden goederen en passagiers treinritten geannuleerd.

De belangrijkste blokkade ligt in het oosten, tussen hoofdstad Ottawa en economisch centrum Toronto. Die route wordt afgesloten door een ander inheems volk. De Mohawks willen hiermee de Wet'suwet'en steunen.

Voor de Wet'suwet'en heeft het land wat geclaimd wordt door de Canadese regering een bijzondere betekenis. Het is een belangrijk onderdeel van hun identiteit. Ze wonen er, hun voorouders liggen er begraven en hun scheppingsverhalen komen eruit voort.

Goederen kunnen niet meer vervoerd worden, waardoor sommige gebieden met tekorten zitten en 1000 werknemers thuis moeten blijven. Transporten door het hele land zijn vertraagd. Klanten waarvan het transport vertraagd is zullen wij persoonlijk op de hoogte brengen.

Als alternatief kan er verscheept worden op Halifax of er kunnen containers vanuit Montreal vervoerd worden naar de eindbestemming in plaats van via Toronto. Vragen beantwoorden wij graag!

Laatste nieuws

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

Wij gebruiken cookies. Learn more