Geplaatst op:

Suezblokkade leidt tot verbreding kanaal

Als gevolg van de langdurige blokkade van het Suezkanaal in maart is er een startschot gegeven voor de verbreding van één van de belangrijkste waterwegen ter wereld. Met de ontwikkeling van dit project wil Egypte een nieuwe blokkade van het kanaal voorkomen.

De vaargeul tussen Suez en de Bittermeren, het stuk waar de containerreus Ever Given vastliep, moet over twee jaar toegankelijk zijn voor nog grotere schepen zodat deze niet om Afrika heen hoeven te varen. Om dit te bereiken moet het zuidelijke deel van dertig kilometer lang worden verbreed met 40 meter, maar is het vergroten van de diepgang nog belangrijker. Het noordelijk gelegen tweede kanaal dat in 2015 is geopend wordt aanvullend verlengd met tien kilometer tot een totaal van 82 kilometer.

Terwijl het ontwikkelingsplan en tijdschema voor dit project onmiddellijk in volle gang is gezet, ligt de Ever Given vol containers nog steeds aan de ketting in de Bittermeren. Er lijkt nog geen compromis in zicht tussen Egypte en de Japanse eigenaar Shoei Kisen Kaisha over de schadeclaim.

Laatste nieuws

donderdag 18 juni 2026

Voorzichtig herstel in het Midden-Oosten

Na maanden van verstoringen lijken de eerste logistieke knelpunten in het Midden-Oosten langzaam af te nemen.

dinsdag 16 juni 2026

Gedreven door oranje

Het WK is in volle gang en heel Nederland kleurt oranje, de kleur van het Nederlands Elftal én van Jordex. Oranje staat voor energie, beweging en warmte.

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

maandag 15 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

Wij gebruiken cookies. Learn more