Geplaatst op:

Tekort aan investeringen in Latijns-Amerikaanse infrastructuur

In Latijns-Amerika zal er de komende jaren een tekort ontstaan aan investeringen in infrastructuur. Een studie van Oxford Economics analyseerde de behoeften. Ontdek hier de uitkomsten!

De behoefte naar investeringen in wegen, spoorwegen, luchthavens, havens, telecommunicatie, elektriciteit en water zijn geanalyseerd. Volgens deze studie zullen de geplande investeringen in diverse Latijns-Amerikaanse landen niet voldoen aan de toenemende infrastructurele behoeften.

Op regionaal niveau ontstaat de grootste kloof in investeringen op het gebied van wegen en havens. Ook moet er flink meer budget toegewijd worden voor luchthavens om aan de toekomstige vraag te kunnen voldoen.

De Latijns-Amerikaanse landen waar het budget het meest overeenkomt met de benodigde investeringen zijn Peru, Chili en Uruguay. Mexico is veruit het land waar het grootste gat zal ontstaan, gevolgd door Argentinië en Brazilië.

In Latijns-Amerika is van het totale investeringsbudget 9% voor infrastructuur bestemd. Daarentegen is op het Afrikaanse continent 20% van het budget bestemd voor infrastructuur.

Laatste nieuws

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Valentina en Yannick

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

woensdag 12 november 2025

Nieuwe toeslagen voor wegvervoer vanaf 1 januari 2026

Vanaf 1 januari 2026 veranderen de regels voor wegvervoer. Nieuwe toeslagen moeten zorgen voor meer spreiding en een duurzamere logistiek.

woensdag 12 november 2025

Rotterdamse haven herstelt langzaam van staking

De achterstand in de haven van Rotterdam neemt af na stakingen; een voorlopig cao-akkoord voor sjorders helpt het werk te normaliseren.

dinsdag 11 november 2025

Aziatische havens koplopers op efficiencylijst

Aziatische havens zijn wereldwijd het meest efficiënt. Shanghai Yangshan en Fuzhou staan bovenaan.

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

Wij gebruiken cookies. Learn more