Geplaatst op:

Van marinebasis tot containerterminal

Met de oplevering van de nieuwe containerterminal wordt het Amerikaanse Charleston op een voetstuk geplaatst. South Carolina Ports (SCP) is de eerste nieuwe containerterminal in de Verenigde Staten sinds 10 jaar.

Na een voorbereiding van maar liefst twintig jaar en een investering van twee miljard dollar is de Leatherman Terminal in Charleston eindelijk operationeel. De grond van de nieuwe terminal was voorheen de marinebasis in Charleston. Om het gebied om te bouwen tot containerterminal is zes miljoen ton zand en grind aangevoerd en 10.000 kilometer aan drainageleidingen aangelegd.

Inmiddels is de kade 400 meter lang en voorzien van vier kranen met een hijshoogte van meer dan 50 meter en een bereik van bijna 70 meter, waardoor de terminal plek heeft voor schepen van ongeveer 20.000 TEU. Dat resulteert in een overslagcapaciteit van ongeveer 700.000 teu per jaar.

Ondanks dat de containerterminal nog relatief klein is en momenteel plek heeft voor maar één modern deepsea containerschip, moet de haven volgens de plannen in de volgende fase worden uitgebreid tot 115 hectare, wat de huidige capaciteit moet gaan verdubbelen. Daarnaast wil de haven de grootste diepgang onder alle havens aan de Amerikaanse oostkust bemachtigen. Daarvoor moet de toegangsheul worden verdiept tot bijna zestien meter.

Laatste nieuws

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

woensdag 03 december 2025

ETS-toeslag stijgt per 1 januari 2026

Per 2024 is de maritieme sector toegetreden tot de EU ETS. In 2024 is 40% van de CO2-uitstoot belast, in 2025 70% en vanaf 1 januari 2026 de volle 100%.

donderdag 13 november 2025

Uitbreiding team Jordex: Yannick en Valentina

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

woensdag 12 november 2025

Grootste schip in twee jaar vaart door Suezkanaal

Het Suezkanaal ziet weer meer scheepvaartverkeer. Langzaam keren steeds meer grote containerschepen terug naar deze belangrijke vaarroute.

woensdag 12 november 2025

Jordex-duo Hoppezak en Dorenbos: klaar om Ahoy te veroveren!

Voor de vierde keer op rij jaar prijkt Vincent Hoppezak met het Jordex logo op de wielerbaan. Dit jaar met een nieuwe bondgenoot: Yanne Dorenbos.

Wij gebruiken cookies. Learn more