Geplaatst op:

Verwachte staking Montreal

Naar verwachting worden er binnenkort opnieuw stakingen gehouden in de haven van Montreal. Wij vragen u rekening te houden met de situatie en eventuele vertragingen.

Eerder vorig jaar werd er gestaakt vanwege een arbeidsconflict tussen de Association des employeurs maritimes (AEM) en de vakbond van havenarbeiders, ook bekend onder de naam Syndicat des débardeurs du Port de Montréal. Nu worden er opnieuw stakingen verwacht onder de arbeiders in de haven van de één-na-grootste stad van Canada omdat het onderhandelingsbestand waar afgelopen zomer overeenstemming over is ontstaan, in maart afloopt.

Mogelijk zal de haven van Montreal hierdoor worden overgeslagen en zullen de schepen worden omgeleid naar een alternatieve haven, waar containers kunnen worden gelost en geladen. Vanuit deze haven kunnen wij het natransport van uw lading naar de gewenste eindbestemming regelen.

De mogelijkheid van een nieuwe vakbondsactie in de haven van Montreal is een ernstige bedreiging voor Montreal, de provincie en de totale Canadese economie, aldus Bruce Rodgers, uitvoerend directeur van de Canadian International Freight Forwarders Association. De haven is nog steeds niet volledig hersteld van de staking in augustus 2020, die volgens het Canadese bureau voor de statistiek de groothandel 600 miljoen dollar aan omzet kostte. Als er nu weer een onderbreking komt, zal dat de Canadese economie een zware slag toebrengen.

Neem voor aanvullend advies, meer informatie of om uw boekingsmogelijkheden te bespreken, contact op met Noord-Amerika specialist Roderik van Rosse.

Laatste nieuws

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

donderdag 09 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiënter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dé logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Azië.

maandag 16 maart 2026

Uitbreiding team Jordex: Stefan, Jimmy en Kimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

Wij gebruiken cookies. Learn more