Geplaatst op:

Voedselzekerheid een focus in de Iraanse ontwikkelingen

De export naar Iran is in 2015 met 21% gegroeid ten opzichte van het jaar daarvoor en dit is nog maar het begin. Sinds de sancties officieel zijn opgeschort sinds begin 2016, groeit niet alleen de interesse om te ondernemen, maar ook de export naar Iran fors. En dat terwijl het betalingsverkeer momenteel nog steeds het grootste obstakel is. De agro en food sector is een belangrijke focus van Iran. Zo is de import van Agricultural machines de laatste 5 jaar met 5,3% gestegen, waarvan zelfs met ruim 50% tussen 2013 en 2014. Dit komt mede door de modernisatie in deze sector en de 2025 visie, waarin de overheid de diversificatie van de economie wilt bevorderen.

Nu de sancties zijn opgeschort, is de verwachte groei in deze sector vele malen groter. De voedselzekerheid is hierbij topprioriteit waarbij een verhoging van productie en ontwikkeling naar modernere en efficiëntere landbouw van groot belang is. Momenteel is de Iraanse Agricultural technologie markt de derde van het Midden-Oosten. Vanuit Nederland zijn er veel kansen qua kapitaalgoederen, innovatie en expertise. Belangrijk zijn: zuivel zoals melkpoeder, machines en apparaten bestemd voor de agro en food en veevoer. Zo was boter al vóór de sancties een belangrijk product dat naar Iran werd geëxporteerd.

Daarnaast is de horticultuur een sector die in Iran veel potentie heeft. Niet alleen qua kassenbouw, maar ook qua machines, grondstoffen en toevoegingen en zaaigoederen/stekken.

In de food sector ligt niet alleen de aandacht op foodprocessing, maar ook op de verpakkingen zelf. Door groeiende hoogopgeleide jonge Iraanse middenklassen is er een stijgende vraag naar verschillende internationale producten. Dit is niet alleen zuivel of diversiteit aan voedsel, maar ook alcoholvrije dranken, chocolade, koekjes en suikerwerk.

Laatste nieuws

dinsdag 26 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more