Geplaatst op:

Voedselzekerheidsdilemma West-Afrika biedt kansen

De bevolkingsexplosie, klimaatverandering en migratie van het platteland naar de steden wekken zorgen op in West-Afrika. Feeding the cities is hét vraagstuk dat momenteel bovenaan de lijst staat, waar Nederland ook aan kan bijdragen.

In 65 jaar is de bevolking van West-Afrika gegroeid van 75 naar 370 miljoen inwoners. Naast dat dit aantal over 41 jaar naar verwachting is opgelopen naar 1 miljard mensen, wekt de huidige klimaatverandering nog meer zorgen op. Door de verminderde regenval is het bijna niet meer mogelijk om twee oogsten uit een seizoen te halen.

Daaraan toegevoegd wordt het steeds lastiger om de monden te voeden in de steden. Er heerst enorme migratie naar steden als Lagos (Nigeria), Accra (Ghana) en Abidjan (Ivoorkust). Maar de overheden in deze landen zien kansen.

Nederland is in diverse sectoren actief betrokken bij de optimalisatie van de landen, waaronder de zaaizaadsector. Het animo voor droogtolerante zaden en gewassen is groot gezien de huidige klimaatverandering. Investeringen en het delen van kennis over bijvoorbeeld teeltechnieken wordt daarom zeer gewaardeerd. Omgedraaid versterkt het de positie van de Nederlandse zaadbedrijven, omdat zij zich sinds kort gezamenlijk inzetten, wat bijdraagt aan de opbouw van de West-Afrikaanse voedselketens.

Ook de pluimveeketen is onderhevig aan versterking. Van broederijen, diervoeding, huisvesting, verwerking tot aan transport zijn er investeringen nodig.

Laatste nieuws

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 11 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more