Geplaatst op:

VS introduceert reefer-inspectietoeslag

Voor temperatuurgevoelige goederen is een reefer-inspectietoeslag ingevoerd. Deze toeslag is van toepassing op alle gekoelde goederen, geladen in reefer containers, naar de VS.

De zogeheten koude-behandeling controletoeslag is reeds dit jaar ingevoerd door de Amerikaanse ‘Animal and Plant Health Inspection Service’ (APHIS), welke onderdeel is van het Amerikaanse departement voor Landbouw. De overheid heeft deze maatregel genomen om de fytosanitaire behandelingen (verklaring waarin de autoriteiten van het land van herkomst verklaren dat de producten gezond zijn en niet aan een ziekte lijden) bij invoer van de goederen in reefer containers te kunnen monitoren.

De toeslag geldt voor alle goederen die aan boord van een schip op weg naar de Verenigde Staten gekoeld gehouden dienen te worden. De kosten worden doorberekend aan de vracht betalende partij.

De Amerikaanse overheid heeft de reefer-inspectietoeslag voor de komende vijf jaar vastgelegd.

Periode Valuta Bedrag

Tot en met 31 december 2016 USD 47 per container

1 januari 2017 - 31 december 2017 USD 95 per container

1 januari 2018 - 31 december 2018 USD 142 per container

1 januari 2019 - 31 december 2019 USD 190 per container

1 januari 2020 - 31 december 2020 USD 237 per container

Voor verdere vragen met betrekking tot de reefer-inspectietoeslag kunt u contact opnemen met onze Amerika specialist,  Roderik van Rosse.

Laatste nieuws

dinsdag 26 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more