Geplaatst op:

Watertekort in de Golfstaten

Naast dat de Golfstaten de droogste gebieden ter wereld zijn, hebben ze ook het hoogste waterverbruik per hoofd ter wereld. Dit zorgt voor een ernstig watertekort.

Door de welvaart die de handel van olie met zich mee heeft gebracht, is de economie in de Golfstaten de laatste veertig jaar enorm gegroeid.  Het bevolkingsaantal en de daarbij behorende vraag naar voedsel en water is daardoor rap gestegen. Sinds 2002 is de vraag naar water met maar liefst 140 procent gestegen.

Een deel van de bevolking is zich niet genoeg bewust van de ernst van de situatie en het lokale gebruik is niet altijd efficiënt, maar de agricultuur is de grootste waterverbruiker van de regio. Door het gebrek aan efficiënte technieken om water te hergebruiken en te besparen, gaat er veel verloren. Klimaatveranderingen zorgen voor een stijging van de temperatuur en een drogere omgeving.

De situatie zorgt voor ambitieuze agricultuur gerelateerde beleidsplannen. De uitdaging zit hem in het verminderen van de waterconsumptie, het maximaliseren van hergebruik van afvalwater en het uitbreiden van duurzame waterzuiverings- en hergebruikstechnieken.

Voor het Nederlandse bedrijfsleven is de watersector een topsector. Diverse organisaties die samenwerken met universiteiten zijn hierin vooruitlopend. Dit biedt ook kansen voor het exporteren van installaties en materialen naar de Golfstaten.

Voor het hele rapport over de kansen voor Nederlandse bedrijven in de watersector in de Golfstaten kunt u kijken op: http://www.hollandplusyou.com/news/2016/11/opportunity-report-water.html?utm_campaign=Holland%2BYou&utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_content=1479101744.

Laatste nieuws

vrijdag 28 augustus 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

woensdag 26 augustus 2026

Europa wil aanpak voor laagwater

Laagwater is geen tijdelijk probleem meer. De ESC roept de Europese Commissie daarom op om met een Europees laagwaterplan te komen

woensdag 26 augustus 2026

Jordex Air Cargo opnieuw in de Top 50 van NL luchtvracht

Net als vorig jaar staan we met plek 41 stevig gevestigd in de top 50 van de grootste luchtvrachexpediteurs van Nederland.

woensdag 26 augustus 2026

Uitbreiding team Jordex: welkom nieuwe collega's

Nieuwe collega's betekenen nieuwe kennis, ervaring en energie. De afgelopen periode zijn verschillende nieuwe collega's gestart bij Jordex.

woensdag 26 augustus 2026

Congestie Rotterdam verwacht in oktober

De druk op de Rotterdamse haven loopt richting het najaar verder op. Voor oktober wordt rekening gehouden met een nieuwe congestiegolf.

woensdag 05 augustus 2026

Havenstaking Rotterdam 4 september

FNV Havens heeft een havenstaking aangekondigd op vrijdag 4 september.

donderdag 16 juli 2026

Lage waterstanden: wat verandert er voor jouw zending?

Door lage waterstanden op de Nederlandse rivieren verandert de binnenvaart. Lees wat dit betekent voor capaciteit, planning en transportkosten.

maandag 13 juli 2026

Top-10 meest efficiënte havens ter wereld

De tien efficiëntste havens van dit jaar laten zien dat operationele discipline, digitalisering en strakke planning het verschil maken.

Wij gebruiken cookies. Learn more