Geplaatst op:

Watertekort in de Golfstaten

Naast dat de Golfstaten de droogste gebieden ter wereld zijn, hebben ze ook het hoogste waterverbruik per hoofd ter wereld. Dit zorgt voor een ernstig watertekort.

Door de welvaart die de handel van olie met zich mee heeft gebracht, is de economie in de Golfstaten de laatste veertig jaar enorm gegroeid.  Het bevolkingsaantal en de daarbij behorende vraag naar voedsel en water is daardoor rap gestegen. Sinds 2002 is de vraag naar water met maar liefst 140 procent gestegen.

Een deel van de bevolking is zich niet genoeg bewust van de ernst van de situatie en het lokale gebruik is niet altijd efficiënt, maar de agricultuur is de grootste waterverbruiker van de regio. Door het gebrek aan efficiënte technieken om water te hergebruiken en te besparen, gaat er veel verloren. Klimaatveranderingen zorgen voor een stijging van de temperatuur en een drogere omgeving.

De situatie zorgt voor ambitieuze agricultuur gerelateerde beleidsplannen. De uitdaging zit hem in het verminderen van de waterconsumptie, het maximaliseren van hergebruik van afvalwater en het uitbreiden van duurzame waterzuiverings- en hergebruikstechnieken.

Voor het Nederlandse bedrijfsleven is de watersector een topsector. Diverse organisaties die samenwerken met universiteiten zijn hierin vooruitlopend. Dit biedt ook kansen voor het exporteren van installaties en materialen naar de Golfstaten.

Voor het hele rapport over de kansen voor Nederlandse bedrijven in de watersector in de Golfstaten kunt u kijken op: http://www.hollandplusyou.com/news/2016/11/opportunity-report-water.html?utm_campaign=Holland%2BYou&utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_content=1479101744.

Laatste nieuws

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

dinsdag 14 april 2026

Nederlandse schepen in afwachting in Hormuz

Onzekerheid blijft rond Nederlandse schepen in de Straat van Hormuz. Bijna honderd schepen wachten op duidelijkheid.

maandag 11 mei 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

maandag 13 april 2026

Uitbreiding team Jordex: Anass en Samirah

Nieuwe gezichten, nieuwe energie! Bij Jordex blijven we bouwen aan ons team en daar horen natuurlijk ook nieuwe collega’s bij. We stellen ze graag aan je voor

Wij gebruiken cookies. Learn more