Geplaatst op:

Werkzaamheden haven Antwerpen gaan met code oranje door

Sinds vorige week staat Antwerpen op code oranje. Het aantal coronabesmettingen in de provincie neemt snel toe. Desondanks werkt de haven volledig door en kunnen rederijen en binnenvaartschepen hun werk blijven doen.

Op woensdag 29 juli kwam het COVID-19 taskforceteam van de haven van Antwerpen samen. Zij gaven aan dat de haven tot de essentiële infrastructuur van België behoort omdat deze cruciaal is voor bevoorrading van België zelf en Europa. De haven blijft ook nu, bij code oranje, voor honderd procent operationeel.

Antwerpen heeft een avondklok ingesteld. Mensen mogen van 23:30 tot 06:00 niet de straat op. Omdat de haven aangewezen is als een essentiële sector en het werk 24/7 doorgaat, wordt er voor havenmedewerkers een uitzondering gemaakt. Voor werkzaamheden in de haven hoeven zij zich niet te houden aan de avondklok.

Wanneer er een bezoek aan België wordt gebracht is het de bedoeling dat mensen bij terugkomst twee weken in thuisquarantaine gaan. Als transportmedewerkers voor hun werk reizen en vrij zijn van klachten geldt dit niet. Schippers en bemanning worden verzocht om aan boord te blijven.

Laatste nieuws

dinsdag 13 januari 2026

Team Jordex Facts 2025

In 2025 stond ontwikkeling in mensen, kennis en vitaliteit centraal. We hebben het jaar vormgegeven, alle cijfers onder de loep genomen.

dinsdag 13 januari 2026

Beperkingen Euromax vanaf 16 januari

ECT stapt op 17 januari 2026 over op een nieuw TOS op de Euromax. Om deze overgang goed uit te voeren worden de terminalactiviteiten vanaf 16 januari beperkt.

maandag 12 januari 2026

Uitbreiding team Jordex: Floris en Ernest

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

maandag 12 januari 2026

Tien gouden regels voor zakendoen in de Golfregio

Zakendoen in de Golfregio vraagt om meer dan alleen een goed product of dienst. De culturele en zakelijke spelregels verschillen van Europa.

maandag 08 december 2025

Uitbreiding team Jordex: Fleur, Jurriaan, Meike

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

dinsdag 09 december 2025

Tijdelijke vertraging bij keuringen van gevogelte

Importeurs van veterinaire of keurplichtige goederen kunnen op dit moment te maken krijgen met langere doorlooptijden bij de keuringen.

maandag 08 december 2025

Wachttijden lopen op: wegvervoerders trekken aan de bel

Het is extreem druk in de Rotterdamse haven, waardoor ritten van wegvervoerders vertragen of zelfs stilvallen.

vrijdag 05 december 2025

Beperkte scheepscapaciteit aanloop Chinees Nieuwjaar 2026

Op 17 februari 2026 begint voor Chinezen en Hongkongers het jaar van het paard. Deze nationale vakantie is iets om als importeur nu al rekening mee te houden.

Wij gebruiken cookies. Learn more