Geplaatst op:

West-Afrikaanse sancties tegen Mali

De Economische Gemeenschap van West-Afrikaanse Staten (ECOWAS) heeft sancties ingevoerd tegen Mali. De maatregelen zijn er omdat de beloofde verkiezingen voor dit jaar uitgesteld zijn.

ECOWAS heeft in december vorig jaar al aangegeven dat er sancties zouden volgen als de democratie niet tegen eind februari hersteld zou worden door nieuwe verkiezingen. Mali heeft daarop gereageerd dat de verkiezingen pas over vier jaar zullen plaatsvinden. Na de bijeenkomst op 9 januari tussen de staatshoofden van ECOWAS zijn de volgende sancties per direct ingegaan:

  • De tegoeden van Mali binnen de BCEAO en commerciĆ«le banken in ECOWAS zijn bevroren

  • Het land is geschorst voor alle hulp die wordt betaald via het BIDC en de BOAD

  • Landen die leden van ECOWAS zijn zullen hun ambassadeurs in Bamako terugroepen

  • Sluitingen van lucht- en landgrenzen tussen ECOWAS-landen en Mali

  • Opschorting van alle commerciĆ«le transacties tussen ECOWAS-landen en Mali (behalve essentiĆ«le consumptiegoederen, farmaceutische producten, medische benodigdheden en apparatuur, inclusief materialen voor de controle van Covid 19, aardolie- en elektriciteitsproducten)

Ondanks dat deze maatregelen voornamelijk effect hebben op de ontvanger, willen we je wel vragen hier rekening mee te houden. Voor vragen of meer informatie kun je contact opnemen met Joey.

donderdag 09 april 2026

Hoge vraag zorgt voor druk op luchtvrachtcapaciteit

De wereldwijde luchtvrachtmarkt staat momenteel onder druk. De aanhoudend hoge vraag zorgt ervoor dat capaciteit snel wordt ingevuld en tarieven stijgen.

dinsdag 07 april 2026

Wegvervoerders slaan handen ineen tegen wachttijden ECT

Oplopende wachttijden zorgen voor onrust in het containervervoer. Vervoerders uit Rotterdam vragen om snellere doorstroming, gesprekken met ECT volgen opnieuw

vrijdag 10 april 2026

Voorzichtig herstel in de Straat van Hormuz

Na het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran is de Straat van Hormuz tijdelijk weer open voor scheepvaart.

donderdag 09 april 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

dinsdag 17 maart 2026

CER-TEX: wat betekent dit voor jouw import en logistiek?

Op 2 maart heeft de EU een grote stap gezet in het digitaliseren van grensprocessen. Met CER-TEX wordt het invoerproces een stuk sneller en efficiƫnter.

dinsdag 17 maart 2026

Jordex x Delft Solar Team

Jordex is een partnership aangegaan met het Delft Solar Team en daar zijn we best trots op. Wij gaan het team ondersteunen als dƩ logistieke partner.

maandag 16 maart 2026

Golfcrisis zet wereldwijde containervaart onder druk

Omgeleide containerstromen uit de Golfregio zorgen voor extra druk op alternatieve havens, waardoor er congestie dreigt bij grote overslaghubs in Aziƫ.

maandag 16 maart 2026

Uitbreiding team Jordex: Stefan, Jimmy en Kimon

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

Wij gebruiken cookies. Learn more