Geplaatst op:

Wordt zakendoen met Turkije nu lastiger?

Het gaat hard tegen hard tussen Trump en Erdogan. De Turkse politiek en economie beleven een roerige periode. De relaties met de Verenigde Staten, maar ook met diverse Europese landen staat onder druk.

Door het verhogen van het importtarief naar de VS en de vrije val van de lira wordt Turkije in de armen van andere landen gedreven zoals Iran en Qatar. Zeker nadat Qatar toegezegd heeft een grote investering in Turkije te doen.

Juist nu is het extra belangrijk dat er duidelijke afspraken zijn over de betalingstermijn en valuta. Dit om grote koerswisselingen achteraf te voorkomen op het moment van de daadwerkelijke betaling en verscheping.

De vete tussen Amerika en Turkije heeft nu geen gevolgen voor Europese en Turkse invoerrechten. Voor Europese landen zijn de meeste producten voor zowel import als export vrij van invoerrechten, mits men over de juiste documenten beschikt.

Toch is de onstabiliteit van de economie een reden tot zorgen en lijdt de bevolking onder de snel stijgende prijzen van producten door inflatie. Hoe Turkije hier mee omgaat is van groot belang voor de rest van het Midden-Oosten. Niet alleen is het een belangrijk doorvoerland, ook de ligging en macht is het een belangrijke geopolitieke factor in de regio. Turkije mengt zich steeds vaker in conflicten zoals met Qatar en Iran.

Vanuit Jordex werken we al jaren met onze partner in Turkije samen. Dit najaar zal de EAA meeting met onze Europese en Arabische agenten in Istanboel plaatsvinden. Heeft u vragen over uw logistiek van en naar Turkije, aarzel dan niet om deze aan uw Jordex contactpersoon te stellen.

Laatste nieuws

dinsdag 21 oktober 2025

Out of Gauge Cargo: Specialistische maatwerk

Out of Gauge (OOG) cargo gaat over goederen die groter, langer of zwaarder zijn dan wat een standaardcontainer aankan.

maandag 20 oktober 2025

Achterstanden havens Rotterdam en Antwerpen door stakingen

Containerhavens in Rotterdam en Antwerpen liggen onder druk door stakingen, demonstraties en storm. Schepen wachten, terminals vol tot eind oktober

vrijdag 17 oktober 2025

Uitbreiding team Jordex: Demi, Lorenzo, Britt en Sebastiaan

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor.

donderdag 16 oktober 2025

Nieuw in JIT: AI Chat vindt je zending razendsnel!

We maken het je graag makkelijker. Daarom introduceren we AI Chat – je slimme assistent binnen het Jordex shipment overview.

donderdag 16 oktober 2025

VS voert heffingen in voor schepen met Chinese connectie

Sinds 14 oktober gelden in de VS nieuwe heffingen op Chinese schepen om de Chinese scheepsbouw te ontmoedigen.

dinsdag 14 oktober 2025

Jordex ploegsponsor WielerZesdaagse

Van 2 t/m 7 december 2025 verandert Rotterdam Ahoy in een arena vol topsport, spektakel en snelheid en is Jordex opnieuw ploegsponsor.

woensdag 08 oktober 2025

Staking sjorbedrijven Rotterdamse haven

In de Rotterdamse haven is woensdagmiddag 8 oktober een 48-uursstaking gestart bij sjorbedrijven.

dinsdag 23 september 2025

Uitbreiding Team Jordex:  Puk, Luciano, Milan en Matthijs

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. Graag stellen we onze nieuwe collega’s aan jullie voor

Wij gebruiken cookies. Learn more