Geplaatst op:

Zuid-Afrika, belangrijkste handelspartner EU

Wist u dat wijn het belangrijkste exportproduct is van de Westkaap naar de EU? Het EPA Akkoord (Economic Partnership Agreement) tussen de EU en zes landen in het zuiden van Afrika, heeft de export vanuit de Westkaap bevorderd.

Het handelsakkoord tussen de EU en landen van de Southern African Customs Union (SACA), Zuid-Afrika, Botswana, Lesotho, Namibië, Swaziland en Mozambique, vergroot de markttoegang voor de exportsector. Sinds oktober 2016 is het akkoord van kracht. Naast wijn zijn druiven, citrus, appels, peren en visserijproducten de belangrijkste exportproducten. Daarnaast vullen abrikozen, kersen, diamanten, motoronderdelen, fruit, noten en weekdieren de lijst van exportproducten aan.

Het SADC-EU handelsakkoord zal het Trade Development and Cooperation Agreement vervangen. Volgens dit nieuwe akkoord mag bijna 99% van de Zuid-Afrikaanse export zonder heffingen naar de EU geëxporteerd worden.

Ongeveer 30% van de totale export van de Westkaap is bestemd voor Europa, 17% voor Azië, 10% voor Noord- en Zuid-Amerika en 40% voor het Afrikaanse continent. Volgens handelsdeskundigen is ruim 10% van de totale werkgelegenheid rechtstreeks afhankelijk van de export.

Laatste nieuws

dinsdag 16 september 2025

Haven van Houthi's gebombardeerd

Maandag 15 september heeft Israël een luchtaanval uitgevoerd op de haven van Al Hudaydah, een stad in Jemen.

maandag 25 augustus 2025

Nieuwe importheffingen VS: dit moet je weten

De nieuwe Amerikaanse importheffingen officieel van kracht. Hoewel veel details nog onduidelijk zijn, is één ding zeker: zorg dat je documentatie op orde is,

maandag 25 augustus 2025

Uitbreiding team Jordex: Gabriëlle en Thomas

Bij Jordex verwelkomen we met enthousiasme nieuwe medewerkers die ons team komen versterken. We stellen graag onze nieuwe collega’s voor.

maandag 25 augustus 2025

Congestie Europa neemt af, wachttijden Singapore lopen op

Schepen schuiven, wachttijden veranderen: het wereldtoneel van de containerlogistiek blijft voortdurend in beweging.

maandag 25 augustus 2025

Rijn steeds vaker te droog: binnenvaart verdeeld over aanpak

Waar de Rijn ooit een vanzelfsprekende levensader leek, knaagt de droogte nu steeds vaker aan haar kracht.

maandag 25 augustus 2025

Spaanse ezels aan het werk in de Rotterdamse haven

Tussen stalen kranen en olietankers hoor je ineens het zachte balken van een ezel in de haven.

donderdag 14 augustus 2025

Slim importeren: voorkom verrassingen bij de douane

Wie goederen van buiten de EU importeert, krijgt te maken met mogelijke invoerrechten, btw en de nodige documentatie en wetgeving.

dinsdag 29 juli 2025

Welke rol speelt een Bill of Lading bij zeevracht?

Wie goederen over zee vervoert, krijgt te maken met de Bill of Lading (B/L), ook wel bekend als cognossement. Dit document is een verplicht onderdeel van zeev

Wij gebruiken cookies. Learn more