Geplaatst op:

Veroorzaakt China het blijvende reefer tekort?

Terwijl de reefermarkt blijft groeien, is het reefer tekort een aanhoudend probleem. Naar verwachting zal dit de komende jaren zo blijven.

De grote vraag naar vlees vanuit Europa onder de Chinezen wordt bestempeld als de voornaamste oorzaak van het tekort. Tijdens de coronacrisis heeft China de rol van de VS overgenomen als grootste importeur van reeferlading. Het Deense adviesbureau Eskesen Advisory stelt dat het aantal reefers met voedingsmiddelen naar China dit jaar tot oktober met maar liefst 41% is toegenomen ten opzichte van 4% naar Amerika.

China is dit jaar getroffen door varkenspest. Om de verlaagde productie te compenseren en te voldoen aan de blijvende vraag naar varkensvlees, heeft het land enorme hoeveelheden moeten importeren. Daarnaast heeft China handelsovereenkomsten gesloten om de voedselzekerheid veilig te stellen. Zo hebben ze een overeenkomst met Noorwegen voor de aanvoer van zalm.

Tegelijkertijd staan er nog veel lege reefers die niet geladen konden worden tijdens de coronacrisis in Chinese havensteden te wachten op een plekje terug. De huidige run op consumentengoederen vanuit China zorgt ervoor dat er nauwelijks ruimte te bemachtigen is voor lege reefercontainers. Te veel reefercontainers bevinden zich hierdoor verspreid over de wereld, op de verkeerde plekken.

Het (leeg) herpositioneren van containers is een tijdrovend proces waar de rederijen zich momenteel mee bezig houden naar aanleiding van de coronacrisis. Daarbij heeft de coronacrisis in zijn algemeenheid voor belemmering in het logistieke proces gezorgd, waarvan opdrijving van de prijs voor een reefercontainer het gevolg is.

Laatste nieuws

woensdag 10 juni 2026

Rotterdamse haven onder druk: binnenvaart eist maatregelen

De druk op de Rotterdamse binnenvaart loopt op. In een scherpe oproep aan het Havenbedrijf waarschuwen tientallen partijen voor structurele problemen.

woensdag 10 juni 2026

Digitaal dossier: minder zoeken, meer doen

Iedereen kent het wel:die ene factuur die zoek is, een certificaat dat ergens in een mailbox verstopt zit of documenten die op drie verschillende plekken zijn

donderdag 11 juni 2026

Liveblog: situatie in het Midden-Oosten

Door de oplopende situatie in het Midden-Oosten kunnen zendingen anders verlopen. We houden de ontwikkelingen continu in de gaten.

donderdag 21 mei 2026

Afvaarten geschrapt vanuit het Verre Oosten

Door overcapaciteit op diverse vaarroutes hebben rederijen zogenoemde blank sailings aangekondigd. Hierbij worden geplande afvaarten geschrapt.

donderdag 21 mei 2026

Toenemende druk op wereldwijde zeeroutes

De druk op internationale scheepvaartroutes neemt toe. Zowel bij het Panamakanaal als in de Straat van Hormuz lopen wachttijden, kosten en onzekerheden op.

donderdag 21 mei 2026

Uitbreiding team Jordex: Kenny, Rowen en Jurian

Bij Jordex zitten we niet stil. Terwijl de logistieke wereld altijd in beweging is, blijven ook wij bouwen aan een sterk team.

donderdag 21 mei 2026

Nieuwe kilometerheffing wegtransport per juli 2026

Per juli 2026 worden in Europese landen nieuwe regels ingevoerd voor vrachtverkeer. Daarbij krijgen vervoerders te maken met een kilometerheffing.

donderdag 21 mei 2026

Jordex opent kantoor in Veerhaven Rotterdam

Rhoon als kloppend hart, Rotterdam als sprekend gezicht.

Wij gebruiken cookies. Learn more